Yhteystiedot

Ota yhteyttä

Ole meihin yhteydessä – muutetaan yhdessä maailmaa ratapölkky kerrallaan.
Tavoitat meidät arkipäivisin klo 8.00-16.00 välisenä aikana:

Info
Hallinto ja laskutus 0207 495 400
tai sähköpostitse osoitteesta info@proxion.fi

Koulutus
Koulutustiedustelut 0207 495 401
tai sähköpostitse osoitteesta koulutus@proxion.fi

Alta löydät tarkemmat yhteystiedot ja yhteyshenkilöt palvelualoittain.

Laskutustiedot

Yhteydenottolomake

Käytämme ensisijaisesti verkkolaskutusta. Mikäli verkkolaskutus ei ole mahdollista, ole yhteydessä tuki@proxion.fi tai 0207 495 400. Ostolaskuissa tulee olla aina viitteenä Proxionin yhteyshenkilön nimi sekä projektinumero.

Proxion Oy

Y-tunnus 1997513-1

1. Verkkolaskut
Verkkolaskuosoite: 003719975131 (OVT)
Operaattori: Maventa (003721291126)
* Välittäjätunnus pankkiverkosta lähetettäessä: DABAFIHH
Aineistomuoto: Finvoice

Proxion Plan Oy

Y-tunnus 2261569-8

1. Verkkolaskut
Verkkolaskuosoite: 003722615698 (OVT)
Operaattori: Maventa (003721291126)
* Välittäjätunnus pankkiverkosta lähetettäessä: DABAFIHH
Aineistomuoto: Finvoice


Lauri Aarnio
Tiimipäällikkö
ERTMS järjestelmäsuunnittelu
lauri.aarnio@proxion.fi
0407042542
Märt Ehrenpreis
Toimitusjohtaja
Proxion Estonia Oü
mart.ehrenpreis@proxion.fi
0403525765
Pia Haavisto
Henkilöstöpäällikkö
pia.haavisto@proxion.fi
0405968659
Markus Jaatinen
Liiketoimintajohtaja
Raideliikenteen digipalvelut
markus.jaatinen@proxion.fi
0505988470
Toni Jukuri
Liiketoimintajohtaja
Arviointi- ja hyväksyntäpalvelut
toni.jukuri@proxion.fi
0408664792
Sami Korhonen
Ryhmäpäällikkö
Käyttöönottotarkastukset
sami.korhonen@proxion.fi
0407493064
Vesa Korpi
Liiketoimintajohtaja
Koulutus- ja turvallisuuspalvelut
vesa.korpi@proxion.fi
0406862234
Anssi Krooks
Johtaja
Uudet liiketoiminnat
anssi.krooks@proxion.fi
0407256020
Markus Kärkkäinen
Turvallisuuspäällikkö
Turvallisuus ja riskienhallinta
markus.karkkainen@proxion.fi
0403547574
Juha Lappeteläinen
Ryhmäpäällikkö
Telematiikka ja informaatiojärjestelmät
juha.lappetelainen@proxion.fi
0405556981
Tuomas Lonka
Kehitysjohtaja
Strategiset hankkeet
tuomas.lonka@proxion.fi
0407129422
Henri Lindholm
Ryhmäpäällikkö
Infrasuunnittelu
henri.lindholm@proxion.fi
0408424785
Janne-Joonas Mantsinen
Tiimipäällikkö
Digi- ja ohjelmistopalvelut
janne-joonas.mantsinen@proxion.fi
0505474537
Jenna Nordman
Taloushallinnon asiantuntija
jenna.nordman@proxion.fi
0409317330
Sannamari Nykänen
Controller
sannamari.nykanen@proxion.fi
0503866912
Janne Nyyssönen
Ryhmäpäällikkö
Sähkö- ja sähköratasuunnittelu
janne.nyyssonen@proxion.fi
0401895372
Mikko Oksanen
Myyntipäällikkö
Markkinointi ja viestintä
mikko.oksanen@proxion.fi
0409619224
Kaisa Pakanen
Koulutusmyyntipäällikkö
Rataopisto
kaisa.pakanen@proxion.fi
0444973103
Sami Pakanen
Koulutuskoordinaattori
Rataopisto
sami.pakanen@proxion.fi
0407060590
Katriina Pietilä
Ryhmäpäällikkö
Liikennesuunnittelu
katriina.pietila@proxion.fi
0408620959
Pirjo Ranta
Tiimipäällikkö
Raideliikenne
pirjo.ranta@proxion.fi
0406201307
Mikko Saarinen
Liiketoimintajohtaja
Suunnittelupalvelut
mikko.saarinen@proxion.fi
0405870499
Timo Savolainen
Toimitusjohtaja
timo.savolainen@proxion.fi
0440882216
Jesse Snäkin
Ryhmäpäällikkö
Turvalaitesuunnittelu
jesse.snakin@proxion.fi
0407493066
Heidi Sunnari
Tiimipäällikkö
ERTMS testaus ja laboratorio
heidi.sunnari@proxion.fi
0401895350
Reijo Viinonen
Projektijohtaja
Autonominen juna
reijo.viinonen@proxion.fi
0406300631
Antti Wilkman
Myyntipäällikkö
Yksityisraiteet ja teollisuus
antti.wilkman@proxion.fi
0404801350
Annmarie Åstrand
Talous- ja henkilöstöhallinnon asiantuntija
annmarie.astrand@proxion.fi
0401524567