Avoinna 8.00 – 16.00 | Hallinto ja laskutus 0207 495 400 | Koulutustiedustelut 0207 495 401info@proxion.fi

 

Ota yhteyttä

Helsinki

Ratamestarinkatu 7a, 3.krs
00520 Helsinki

Kuopio

Microkatu 1, T-osa
(PL 1199)
70211 Kuopio

Oulu

Elektroniikkatie 8
90590 Oulu

Tampere

Peltokatu 26 ,
33100 Tampere

Pieksämäki

Myllykatu 12
(PL 30)
76100 Pieksämäki

Mikkeli

Mannerheimintie 1
50100 Mikkeli

ceo timo savolainen

Timo Savolainen

Toimitusjohtaja
timo.savolainen@proxion.fi
+358 44 088 2216

Saarinen

Mikko Saarinen

Liiketoimintajohtaja
Suunnittelu
mikko.saarinen@proxion.fi
+358 40 587 0499

Korpi

Vesa Korpi

Liiketoimintajohtaja
Koulutus- ja turvallisuuspalvelut
vesa.korpi@proxion.fi
+358 40 686 2234

Jaatinen pv

Markus Jaatinen

Liiketoimintajohtaja
Raideliikenteen digipalvelut
markus.jaatinen@proxion.fi
+358 50 598 8470

Märt Ehrenpreis, Proxion Estonia OÜ (kuva: Silver Raidla)

Märt Ehrenpreis

Toimitusjohtaja
Proxion Estonia OÜ
mart.ehrenpreis@proxion.fi
+358 40 352 5765

kuvat_tulossa

Timo Riihimäki

Johtaja
Strategiset hankkeet
timo.riihimaki@proxion.fi
+358 40 586 0547

CV_kuva_Toni_Jukuri_2020

Toni Jukuri

Liiketoimintajohtaja
Arviointi- ja hyväksyntäpalvelut
toni.jukuri@proxion.fi
+358  40 866 4792

Lonka

Tuomas Lonka

Kehitysjohtaja
tuomas.lonka@proxion.fi
+358 40 712 9422

Hanne pv

Hanne Ala-Harja

Tiimipäällikkö
Logistiikkasuunnittelu
hanne.ala-harja@proxion.fi
+358 50 524 8669

Lindholm

Henri Lindholm

Tiimipäällikkö
Infrasuunnittelu
henri.lindholm@proxion.fi
+358 40 842 4785

Lauri

Lauri Aarnio

Tiimipäällikkö
ERTMS järjestelmäsuunnittelu
lauri.aarnio@proxion.fi
+358 40 704 2542

kuvat_tulossa

Janne-Joonas Mantsinen

Tiimipäällikkö
Digipalvelut
janne-joonas.mantsinen@proxion.fi
+358 50 547 4537

Nyyssönen

Janne Nyyssönen

Tiimipäällikkö
Sähkö- ja sähköratasuunnittelu
janne.nyyssonen@proxion.fi
+358 40 189 5372

Katriina

Katriina Pietilä

Tiimipäällikkö
Liikennesuunnittelu
katriina.pietila@proxion.fi
+358 40 862 0959

Sunnari

Heidi Sunnari

Tiimipäällikkö
ERTMS
heidi.sunnari@proxion.fi
+358 40 189 5350

Snäkin

Jesse Snäkin

Tiimipäällikkö
Turvalaitesuunnittelu
jesse.snakin@proxion.fi
+358 40 749 3066

korhonen

Sami Korhonen

Tiimipäällikkö (vt)
Käyttöönottopalvelut
sami.korhonen@proxion.fi
+358 40 749 3064

kuvat_tulossa

Juha Lappeteläinen

Ryhmäpäällikkö,

Telematiikka ja informaatiojärjestelmät

juha.lappetelainen@proxion.fi
+358 40 555 6981

Tuomela

Kaisa Pakanen

Koulutusmyyntipäällikkö
Rataopisto
kaisa.pakanen@proxion.fi
+358 44 497 3103

Krooks

Anssi Krooks

Johtaja, uudet liiketoiminnat

anssi.krooks@proxion.fi
+358 40 725 6020

Reijo_pv_vasen

Reijo Viinonen

Projektijohtaja
Autonominen juna -hanke
reijo.viinonen@proxion.fi
+358 40 630 0631

kuvat_tulossa

Mikko Oksanen

Myyntipäällikkö, markkinointi ja viestintä
mikko.oksanen@proxion.fi
+358 40 961 9224

Haavisto

Pia Haavisto

Henkilöstöpäällikkö
pia.haavisto@proxion.fi
+358 40 596 8659

Koponen

Merja Koponen

Laatupäällikkö

merja.koponen@proxion.fi
+358 40 153 4400

Nykänen

Sannamari Nykänen

Controller
sannamari.nykanen@proxion.fi
+358 50 386 6912

Astrand

Annmarie Åstrand

Hallinnon assistentti
annmarie.astrand@proxion.fi
+358 40 152 4567

Sähköpostiosoitteemme ovat muotoa etunimi.sukunimi@proxion.fi.

Ota yhteyttä


    Rekisteriseloste