Yhteystiedot

Ota yhteyttä

Ole meihin yhteydessä – muutetaan yhdessä maailmaa ratapölkky kerrallaan.
Tavoitat meidät arkipäivisin klo 8.00-16.00 välisenä aikana:

Info
Hallinto ja laskutus 0207 495 400
tai sähköpostitse osoitteesta info@proxion.fi

Koulutus
Koulutustiedustelut 0207 495 401
tai sähköpostitse osoitteesta koulutus@proxion.fi

Alta löydät tarkemmat yhteystiedot ja yhteyshenkilöt palvelualoittain.

Laskutustiedot

Yhteydenottolomake

Käytämme ensisijaisesti verkkolaskutusta. Mikäli verkkolaskutus ei ole mahdollista, ole yhteydessä tuki@proxion.fi tai 0207 495 400. Ostolaskuissa tulee olla aina viitteenä Proxionin yhteyshenkilön nimi sekä projektinumero.

Proxion Oy

Y-tunnus 1997513-1

Verkkolaskut
Verkkolaskuosoite: 003719975131 (OVT)
Operaattori: Maventa (003721291126)
* Välittäjätunnus pankkiverkosta lähetettäessä: DABAFIHH
Aineistomuoto: Finvoice

Proxion Plan Oy

Y-tunnus 2261569-8

Verkkolaskut
Verkkolaskuosoite: 003722615698 (OVT)
Operaattori: Maventa (003721291126)
* Välittäjätunnus pankkiverkosta lähetettäessä: DABAFIHH
Aineistomuoto: Finvoice

Proxion Pro Oy

Y-tunnus 2991535-1

Verkkolaskut
Verkkolaskuosoite: 003729915351 (OVT)Operaattori: Maventa (003721291126)
* Välittäjätunnus pankkiverkosta lähetettäessä: DABAFIHH
Aineistomuoto: Finvoice

Proxion Tech Oy

Y-tunnus 2291889-1

Verkkolaskut
Verkkolaskuosoite: 003722918891 (OVT)(OVT)Operaattori: Maventa (003721291126)
* Välittäjätunnus pankkiverkosta lähetettäessä: DABAFIHH
Aineistomuoto: Finvoice


Lauri Aarnio
Yksikönjohtaja
Rautatieteknologiat
lauri.aarnio@proxion.fi
0407042542
Märt Ehrenpreis
Toimitusjohtaja
Proxion Plan Estonia Oü
mart.ehrenpreis@proxion.fi
+358403525765
Antti Haapalahti
Toimitusjohtaja
Proxion Pro Oy
antti.haapalahti@proxion.fi
0405262371
Pia Haavisto
Henkilöstöpäällikkö
pia.haavisto@proxion.fi
0405968659
Juha Isometsä
Vaatimustenmukaisuuden tarkastuspäällikkö
Asiantuntijapalvelut
juha.isometsa@proxion.fi
0405283694
Markus Jaatinen
Toimitusjohtaja
Proxion Tech Oy
markus.jaatinen@proxion.fi
+358505988470
Toni Jukuri
Yksikönjohtaja
Arviointi- ja hyväksyntäpalvelut
toni.jukuri@proxion.fi
0408664792
Mikko Jääskeläinen
Yksikönpäällikkö
Kiinteistötekniikka
mikko.jaaskelainen@proxion.fi
0400819838
Mika Kaukoranta
Yksikönpäällikkö
Raitiotie- ja TKA-suunnittelu
mika.kaukoranta@proxion.fi
0408414421
Eero Kauppinen
Yksikönpäällikkö
Liikennesuunnittelu
eero.kauppinen@proxion.fi
+358505125204
Vesa Korpi
Yksikönjohtaja
Koulutus- ja turvallisuuspalvelut
vesa.korpi@proxion.fi
0406862234
Anssi Krooks
Johtaja
Uudet liiketoiminnat
anssi.krooks@proxion.fi
0407256020
Jarkko Kultalahti
Tietohallintovastaava
jarkko.kultalahti@proxion.fi
0403413636
Juha Lappeteläinen
Yksikönpäällikkö
Telematiikka
juha.lappetelainen@proxion.fi
0405556981
Laskutus

tuki@proxion.fi

Arja Lesonen
Yksikönpäällikkö
Ratasuunnittelu
arja.lesonen@proxion.fi
+358503682490
Tuomas Lonka
Kehitysjohtaja
Strategiset hankkeet
tuomas.lonka@proxion.fi
0407129422
Henri Lindholm
Suunnittelupäällikkö
Infrasuunnittelu
henri.lindholm@proxion.fi
0408424785
Juha Matinlompolo
Yksikönpäällikkö
Sähkörata
juha.matinlompolo@proxion.fi
0406552472
Jouni Mikkonen
Yksikönpäällikkö
Ympäristösuunnittelu
jouni.mikkonen@proxion.fi
0442101261
Jussi Nieminen
Yksikönjohtaja
Tuotteet
jussi.nieminen@proxion.fi
0407493067
Sannamari Nykänen
Talousjohtaja
sannamari.nykanen@proxion.fi
0503866912
Janne Nyyssönen
Yksikönjohtaja
Sähkö ja telematiikka
janne.nyyssonen@proxion.fi
0401895372
Mikko Oksanen
Asiakkuusjohtaja
Myynti, markkinointi ja viestintä
mikko.oksanen@proxion.fi
0409619224
Kaisa Pakanen
Koulutusmyyntipäällikkö
Rataopisto
kaisa.pakanen@proxion.fi
0444973103
Sami Pakanen
Koulutuskoordinaattori
Rataopisto
sami.pakanen@proxion.fi
0407060590
Jani Rissanen
Yksikönpäällikkö
Vahvavirta
jani.rissanen@proxion.fi
0407258200
Mikko Saarinen
Toimitusjohtaja
Proxion Plan Oy
mikko.saarinen@proxion.fi
0405870499
Timo Savolainen
Toimitusjohtaja
timo.savolainen@proxion.fi
0440882216
Jesse Snäkin
Yksikönpäällikkö
Turvalaitesuunnittelu
jesse.snakin@proxion.fi
0407493066
Arto Soinela
Konsultti
Energiapalvelut
arto.soinela@proxion.fi
0406552472
Marko Tanttu
Yksikönpäällikkö
Liikennejärjestelmä
marko.tanttu@proxion.fi
0447700488
Vesa Tuomola
Radanpidon erikoisasiantuntija
Kunnossapito ja rataisännöinti
vesa.tuomola@proxion.fi
0408665307
Reijo Viinonen
Projektijohtaja
Autonominen juna
reijo.viinonen@proxion.fi
0406300631
Katriina Viljanen
Yksikönjohtaja
Liikenne ja ympäristö
katriina.viljanen@proxion.fi
0408620959
Johanna Wäre
Ryhmäpäällikkö
Haltijuus ja rautateiden turvallisuus
johanna.ware@proxion.fi
0404814184
Annmarie Åstrand
Henkilöstöhallinnon asiantuntija
annmarie.astrand@proxion.fi
0401524567